SERAN

وسواس 8) وسواس در وضو،طولانی شدن وضو، ضایع کردن عمر، آب، وقت

راهکارهای درمان وسواس فکری و عملی”سمت خدا” – هیات رزمندگان …

سخنرانی مکتوب | حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد – راهکارهای درمان وسواس فکری و … که غم‌ها را از بین می‌برد و شادی و فرح و سرور ایجاد می‌کند، جدا شدن از افکار باطل است. … تلف کردن عمر است، ضرر زدن به خود ماست. … بگو: وقتی می‌گویند: وضو و غسل و شستشو یکبار، نمازت را تکرار نکن و تو چند بار … چه وقت شیطان شش دانگ سوار می‌شود؟

استفاده بهینه از فرصت عمر و زندگی – پرسمان – پرسمان …

عمر انسان که تنها سرمایه او است، همچون آب روان در سراشیبی، با تندی می گذرد و با … بنابراین باید نهایت توجه و وسواس را داشت تا در قبال این رفتن سرمایه، توشه و کمالی کسب کنیم. … مفهوم وقت: سوال: تفاوت وقت، عمر و زمان در چیست؟ پاسخ: وقت یعنى فرصت ها، … علی(ع) در مورد ایشان می فرماید: ضایع شدن عمر، بین امیدها و آرزوها است.

پاسخ به سوالات شرعی اهل سنت – وااسلاماه

من یه مدته که دچار وسواس در مورد وضو و نماز شدم. … سپتامبر 14, 2019 در 8:55 ب. … به دلیل سنت بودن دست هارا سر نماز میگیرند : از وائل بن حجر رضی الله عنه … به طوری که در موضوع بیمه، انسان اگر خود را بیمه نمود و عمرش طولانی شد، باید … سواد و دانا هستند خواندن این چنین اس ام اس های هرزه ارزش ضایع کردن وقت را هم ندارند.

دستور پیامبر برای غسل

شخصی محاسن خود را می تراشید، برای این که آب وضو به پوست صورت او برسد، چون … نمازهای خود را تمام مدت عمر با تیمم می خواند، چون عقیده داشت که همه آب ها نجس است. … ولی وقتی پایین می آمدم که نماز بخوانم، باز شک می کردم که وقت داخل شده یا نه؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی صانعی …

ج ـ فرد وسواسى بيمار است و فرق بين اين وسواس و وسواسى كه در قرآن آمده اين است كه … از روى وسوسه و وسواس باشد، عمل گناه و موجب ضرر در دنيا و آخرت خواهد بود. 11/8/78 … و در غسل و وضو زياد شك مى كنم، به صورتى كه مشكلاتى را برايم به وجود آورده است. … است، چنان كه بعد از پاك كردن محلّ زخم، محلّ جوش را زير شير آب كُر آب بكشيم، مقدار …

وسواس فقهی بانوان ومطالب دیگر – Telegram

Forwarded from وسواس فقهی بانوان ومطالب دیگر · #وسواس · #طهارت … و محتاج یاد کردن ما هستند … جهت تنظیم وهماهنگ کردن وقت مشاوره واطلاعات دیگر … به علت پیش بینی طولانی شدن … این عالم جلیل عمر با برکت خود را در خدمت اسلام و مسلمین گذرانیدند. … آموزش وضو با نصف استکان آب … درجمکران روز سه شنبه98/11/8 … ضایع میکنه

انواع وسواس و درمان آن طبق فتوای مراجع | خبرگزاری بین …

وسواس دو جنبه فکری و عملی دارد و نوعی بیماری روانی است. … مثلاً، گاه فرد وسواسی عقیده دارد که داروی بخصوصی طول عمر می آورد و حال آن که ممکن است مضر باشد. … می باشد و همانطور که در احادیث شریفه آمده است ، تسلیم شدن به وسوسه های … کردن مانند دیگران غسل کنید چه از نظر وقت وچه از نظر آب و اسراف کردن حرام است.

دانستنی های پزشکی – معارف گیاهی – قائمیه

در سال 355 هجری «معزّالدوله» ، بیمارستانی در بغداد تأسیس کرد. … و کوشش در طبابت منافات دارد، همچنانکه طولانی بودن مدت معالجه یک نوع ترک کردن شفای مریض است و …

کانال رسمی سید صالح هاشمی – Telegram

رسول خدا (ص) فرمود: «النَّظَرُ إِلَى ذُرِّيَّتِنَا عِبَادَةٌ؛[بحار] نگاه كردن به (چهرة) ذرية ما عبادت … جواب : عمل به وسواس کار خلافى است؛ ولى ضررى به اعتقادات او نمىزند. … و به فرض که همسرتان هم راضى باشد، اسراف در آب وضو و غسل جایز نیست. … پاسخ :برهنه شدن هنگام سینه‌زنی، اگر مقابل نامحرم باشد، حرام است و در غیر این … September 8, 2019.

@pasokhgoo1 – Kanalni joylashtirish sahifasi – Channels

براي رسيدن … انسان سعي کند با وضو بخوابد . با شکم پر نخوابد, … publish Feb 8, 2020, 05:37 visibility 2.1K. photo … وضو با آب سرد مي تواند تا حد زيادي از عصبانيت شما بکاهد. 19. چند لحظه … بنابراين عمل وسواس به شكل شستن يا تميز كردن نمايان مي شود. در ادامه به روش …

وسواس از دیدگاه اسلام – اندیشه سلامت روان

وسواس درعمل از قبیل شک درطهارت، نماز، وضو، غسل، حلال وحرام بودن خوردنی‌ها، انجام … عبدا،،بن سنان گوید ذکر کردم برای حضرت صادق، مردی را که مبتلا به وسواس در وضو ونماز … به، ایا این نوع وضو گرفتن و غسل کردن مطابق کلام حدیث یا فتوای فقیه دین است؟ … وی باطل نمازکرده است درحالی که دراین مدت طولانی شیطان با اوبازی کرده ونفس …

راز من و تو – میهن بلاگ

این دم را غنیمت شمرده و فکر کردم با درد و دل‌ کردن می‌تونیم مقداری هم سبک بشیم هم … از امام زمان(ع) برای كسی كه چیزی از او ضایع گشته یا حاجتی دارد؛ بنابراین شخصی كه … كسى كه زیاد بگوید الغفور، وسواس از وى برطرف مى گردد . … كه به وقت اذان خوانده شود. … برای طولانی شدن عمر اسم «حیّ» روی نگین انگشتری حك شود و همراه داشته باشد.

سماموس » راه درمان بیماری وسواس

وسواس یک بیماری در انسان است که از وسوسه های شیطانی حتی در اعمال عبادی حاصل می شود و … هم چنین وسواسی، شهرت طلب است یک جوری وضو می‌گیرد که همه نگاهش کنند. … وسواس فکری: درباره سلامتی بدن بسیار فکر کردن و ترس از بیماری، به طوری که فرد … در صورت همراه شدن وسواس عملی و فکری، فرد با مشکلات بیش تری مواجه می شود.

چون از غرق شدن بترسی، هزار مرتبه «لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ» بگو، پس دعا کن تا من تو را و … و اگر وضو بسازد یا دست بشوید و مضمضه و استنشاق بکند یا دست و رو را بشوید و … class=content_paragraph>و از مفضّل بن عمر منقول است: … چهار چیز است که از وسواس شیطان است: گل خوردن و گُل را به دست ریزه کردن، و ناخن …

ادص املک افسرمھن امخدان ازمنانيدن ازارين

از ﻃﺮف. ﺧﺪاوﻧﺪ ﻧﻮر و ﮐﺘﺎب روﺷﻦ ﮐﻨﻨﺪه آﻣﺪه اﺳﺖ. » ﺳﻮره ﻣﺎﺋﺪه، آﯾﻪ. ١۵. .٦. وﺳﺎﺋﻞ اﻟﺸ. ﯿ. ﻌﻪ، ج. ١. ، ص. ٣٧٧ . و در رواﯾﺖ دﯾﮕﺮ آﻣﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﺠﺪﯾﺪ وﺿﻮ ﻧﯿﺰ ﻧﻮراﻧﯿﺖ ﻣﯽ. آورد: «. ﻮءِ. ُ. ﺿ.

وسواس در غسل

در این جا، باز وقت فضیلت عبادت از دست می رود، در آب، اسراف می شود و نتایج شوم … در این جا، برخی از روایاتی که مقدار وزن آب مصرف وضو و غسل را تعیین نموده اند، به … جا دارد که کسانی که به ویژه در طهارت و نجاست، مبتلا به وسواس شده اند، قدری … مهیا شدن برای ضیافت نور (رهنمودهای امام خمینی درباره ماههای رجب، شعبان).

كتابخانه معارف اسلامی – وسواس … – مركز تعليمات اسلامي …

شخصی مبتلا، در زمان مرحوم میرزای قمی رحمه الله برای خواندن نماز مغرب ایستاد، ولی هر چه … این وسواس مرد پس از ازدواج ایجاد شد و با حامله شدن همسرش شدت یافت.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,